Kreativní koutek

Postav s námi barevné město!

〈 od 5–99 let 〉

Vyrob si svůj barevný domek a postav s námi město! Je to jednoduché, stačí k tomu pár prázdných krabiček a krycí barvy (například tempery) nebo barevný papír, nůžky, lepidlo, fixky nebo pastelky. Jako domečky skvěle poslouží prázdné tetrapacky od mléka, kefíru apod. Inspirovat se můžeš našimi nápady.
Hotový domek nebo i celou uličku vyfotografuj a fotky nám zašli na e-mail (dnesjimjako@sadba.org).
My je přidáme k ostatním a pomocí fotomontáže zkusíme vytvořit “naše” barevné město Esmeraldas.

   

První z krásně barevných uliček se nachází v Esmeraldas. Podobné najdete i v sousední Kolumbii a v dalších zemích Jižní Ameriky.
Jestlipak víš, kde se u nás nachází tzv. Zlatá ulička, která je na druhé fotografii? Je sice o něco méně barevná, ale určitě je to jedna z našich nejkrásnějších uliček.


Mamince nebo tatínkovi k svátku

〈 od 6 let 〉

Děti v Ekvádoru rády slaví. Velmi oblíbený je Den matek (u nás slavíme v květnu) a Den otců (u nás slavíme v červnu), kdy pro svoje rodiče připravují nebo vyrábí různá malá překvapení. Ještě nemáš vyrobený dáreček pro maminku nebo pro tatínka? Pak to zkus podle našeho návodu. Radost malým dárečkem jim můžeš ale udělat kdykoliv jindy, nejen na Den matek nebo Den otců 🙂

Kytička pro maminku

K výrobě potřebuješ jen velmi málo – úplně stačí papír, nůžky, lepidlo, obyčejné brčko, izolepa a jakékoli barvy či barevné papíry.
Podívej se do fotogalerie, kytička se dá vyrobit podle ní, nebo si také můžeš stáhnout a vytisknout černobílou předlohu v pdf.
Tu lze použít jako šablonu nebo rovnou jako podklad k výrobě kytičky.

KYTIČKA PRO MAMINKU předloha

Co budeš potřebovat?

Zde si můžeš prohlédnout postup

 

Bonbonový motýlek pro tatínka

Vyrob veselého motýlka, kterým určitě uděláš radost svému tatínkovi. Není to vůbec složité, v našem video návodu je vše popsáno krok za krokem.


Veselá lama

〈 od 5 let 〉

Co budeš potřebovat?


Už jsi někdy něco vytvářel/a z obyčejných papírových talířků? Možná se budeš divit, ale lze s nimi vyrobit jednoduchou a pěknou dekoraci.
A protože velmi oblíbeným a typickým zvířetem je v Ekvádoru lama, nesmí mezi kreativními nápady chybět!

Zde si můžeš prohlédnout postup


Vyrob si origami želvu

〈 od 10 let 〉

Nerad/a kreslíš a jsi spíše technicky zaměřený/á? Zkus si složit origami želvu…
Želva sloní obývá Galapágy, ostrov náležící k Ekvádoru, kde žije mnoho zajímavých zvířat, například varani a kupodivu i tučňáci.

Zde si můžeš stáhnout návod 🙂


Omalovánky

〈 od 3 let 〉